The terror of Israel is dangerous for the world!

Share

 

İsrail bir terör devletidir. Şahsen benim hiç şüphem yok. Hiçbir zaman da olmadı çok şükür. Her terörü destekleyen, onu besleyen, belli amaçlar için kullanan güçler vardır. Esasen eşkıyalıktan teröre evrilen anarşizm, zaten bu amaçlar doğrultusunda özel olarak kurulup kollanır.

Şimdiye kadar bizim bildiğimiz, İsrailli teröristlerin amacının Arz-ı Mev’ud ütopyasını gerçekleştirmek için bu toprakları ateşe vermeye çalıştığı… Doğru mu doğru.

Bu kadar mı, yok mu bunun ötesi? Var!

Bu kadar hoyratlığına neden ses çıkarmaz küresel güç merkezleri sanıyorsunuz? İsrail, onlara da yapıyor zaman zaman çeşitli yaramazlıklar…

Çünkü küresel şer güçleri için asıl mesele Arz-ı Mev’ud değil de ondan. O yok demiyorum, bakın dikkat!

Siyonist terör örgütünün zaten bu amacı baki. Her terör örgütünün gerçek veya suni bir ideolojik besin/esin kaynağı vardır. Yoksa bu kadar ucuz insan kaynağını nerden temin edecek?

Şimdi Rotchild’ler, Rockfeller’ler diyeceğim de boşu boşuna başınızı ağrıtmış olacağım. Peki, nasıl yorumlasak? Her ne olursa olsun bu iki kelimenin etrafında kümelenmiş, psikolojisi bozuk küresel şeytani güçten bağımsız değil yaşananlar.

Mümkün olduğunca başlıklarla yazmaya çalışıyorum.

Her dakika olduğu gibi, onlarca yıldır, İsrailli teröristler yine Filistin topraklarında Müslümanları katlediyor. Bu cesaretin ve rahatlığın kaynağı ne?

Çoğumuzun bildiği bir hikâyecik:

1969’da İsrail askerleri Mescid-i Aksa’da büyük bir yangına sebep olduklarında dönemin İsrail Başbakanı Golda Meir şunları söylüyor:

O gece sabaha kadar korkudan uyuyamadım. Zannediyordum ki Müslümanlar dört bir taraftan İsrail’e girecekler. Lakin sabah oldu ve korkulan olmadı. İşte o zaman idrak ettim ki biz dilediğimizi yapabiliriz, zira bu ümmet uyuyan bir ümmettir

Mesel biziz yani. Bizim pısırıklığımız, güçsüzlüğümüz, tembelliğimiz, son yüz yıldır uykuda oluşumuzdur. Halen de öyle. Bir tek kıpırdayan Türkiye var, onun da başını ezmek için neler yapıldığının hepimiz canlı şahidiyiz.

Nitekim Cumhurbaşkanımızın açıklamaları dışında bu kadar yüksek sesli tepki veren var mı?

ABD’nin elçiliğini Kudüs’e taşıma kararı ve İsrail’in Gazze sınırındaki katliamlarına tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan “İsrail bir terör devletidir. İsrail bir terör devleti olduğunu attığı adımlarla desteklemektedir. ABD, DEAŞ’a  karşı mücadele bahanesiyle YPG’li teröristlerle nasıl işbirliği yapıyorsa, bugün İsrail ile de aynı işbirliğini yapıyor” dedi mi dedi. Var mı başka cesaret eden? Yok…

Bu sözler çok önemlidir. Altında yatan tarihi gerçekliği iyi okumak lazım.

Asıl umut verici olan ise yine Cumhurbaşkanımızın son söylediklerinde:

Sayın Abbas ve BM Genel Sekreteri başta olmak üzere pek çok liderle görüşmeler yapacağım. Filistinli kardeşlerimizin yanında olmayı kararlılıkla sürdüreceğiz. Bugünün, İslam dünyası olarak Kudüs’ü kaybettiğimiz bir gün olmasına asla izin vermeyeceğiz.”  

İnşallah…

Çok şey söylemeye ne gerek var… İki nokta:

Birincisi küresel şer odaklarının Arz-ı Mev’ud’un da çok ötesinde dünyaya dönük planları (ki bunun için Müslümanları da “homo”jenleştirip bütün insanlığı köleleştirmek.); ikincisi ise Müslüman ümmetin bir güç merkezi oluşturamaması…

Yani değerli dostlar, aslında İsrail’in de çok ötesinde var olan bir güç, bütün insanlığı stabil düzeye getirip ebediyen köleleştirmek istiyor. İslam dini olmazsa bunu başarmıştı da muhtemelen. Şimdi en büyük engeli kaldırmak için İsrail ve onun sapkın ideolojisini kullanıyor. Daha nasıl desem bilmiyorum. İnsanlık bir olup İsrail’i ortadan kaldırmalıdır.

Bana göre vaziyet budur ve İsrail bütün insanlık için tehlikelidir. Engel olunmazsa Siyonist İsrail insanlığın sonu olacak!

Bizimkilerin bu laflara karnı tok ya ben bir de batıya bir mesaj vermiş olayım. En azından insanlık görevimi yapmış olayım:

The terror of Israel is dangerous for the world!

Nokta.

 

Share

1981 Van doğumlu. Yüzüncüyıl Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği Mezunu. Milli Eğitim Bakanlığında Öğretmen. Çeşitli dergi, gazete, İnternet sitesi ve platformlarda yazar. Güncel yazılar, gezi yazıları ve öyküler yazmaktadır. Kitap çalışmaları devam etmektedir.

İzzet IRMAK hakkında 359 makale
1981 Van doğumlu. Yüzüncüyıl Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği Mezunu. Milli Eğitim Bakanlığında Öğretmen. Çeşitli dergi, gazete, İnternet sitesi ve platformlarda yazar. Güncel yazılar, gezi yazıları ve öyküler yazmaktadır. Kitap çalışmaları devam etmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.