Diriliş başladı, yeni dönem hayırlı olsun!

Share

 

Anadolu için, ümmet için, millet için;
1. 1071 Malazgirt Zaferi
2. 1299 Devlet-i Âli Muhammed (Osmanlı)
3. 1453 İstanbul’un Fethi
4. 1900′ lü yıllar, Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı
5. 10 Temmuz 2018 Başkanlık Sistemi

Yükseliş başlangıcı olan belli başlı tarihler…

Sonra
Nice yıkılış ve saldırılar gördü bu topraklar;
1. Haçlı saldırıları
2. Tanzimat ile başlayan batılılaşma kumpası
3. Anadolu ve İstanbul’un işgali
4. Devlet-i Âli Muhammed’in yıkılışı
5. 15 Temmuz topyekûn Müslüman görünümlü Haçlı Feto saldırısı

Şimdi yükseliş vakti. Diriliş çabaları sonuç vermeye başladı. Çevredeki dostlarıma yıllardır söylüyorum; Türkiye o kadar büyüyecek ki, biz bile inanmakta zorlanacağız. Devir o devirdir.

On yıl önce yazdığım bir yazıyı buldum, geçenlerde, “Kim ne yaparsa yapsın, bu ülke büyümeye devam edecek. Hatta biraz abartılı gelebilir size ama biz oturup bir iş yapmasak bile…” mealinde. (Elbette ki ülkemiz için çalışacağız, söz temsili tabii…)

Bu süreç başladı. Allah ömür verirse hepimiz göreceğiz bunu. Bütün dünya görecek. Son on altı yıla bakın, o kadar iç ve dış ihanetlere/saldırılara rağmen nerelere geldik. Bunların binde birinde bile eski siyasetçilerimiz şapkalarını alıp, halkı da soyguncu cuntacılara bırakıp gitmiyor muydu?

Bu ülke darbeyi büktü be! Bazıları (İyi veya kötü niyetli) “Erdoğan giderse bu iş biter” diyorlar ya… Allah uzun ömürler versin, elbette ki o da bir fanidir ve bütün başarılarına rağmen mutavazi bir fanidir. Bir gün gidecek elbet. Hepimiz bu dünyadan göçeceğiz…

Şu lafımı not edin, nasıl Menderes gitti diye sevinenler Özal ile onu aradılarsa, Özal gitti diye sevinenler rahmetli Erbakan gibi bir taşa çarptılar ise, Erbakan gidince sevinenler nasıl gelmiş geçmiş en yürekli millet kahramanına tosladılarsa… Erdoğan’dan sonra da onun misyonunu ve Büyük Türkiye hayalini gerçekleştirecek çok daha sağlam yiğitler de gelecektir.

Bu topraklar dirilişe gebe idi ve diriliş başladı. Dostlar sevinsin, düşmanlar ise… (Canları ne isterse… Onlar da dolar yükseliyor falan diye sevinsin vesselam… )

Bu bir siyasi yazı değildir. Vatanını seven yüreklerin ifade biçimidir. Erdoğan bu ülkenin şu ana gördüğü en yürekli liderlerden biridir. Bu millet bu ferasete daha nice Erdoğan’lar doğuracak güçtedir.

Üstelik buna muhalifler de sevinmeli çünkü bu ülke hepimizin. Ha… gelelim de şu dincilere, köylülere, alt tabakaya haddini bildirelim diye bekleyen yasakçı zorba ahlaksız ve elitçi zihniyet sevinmesin boşuna. Onlara bir şey yok. Ama bu sistem onların özgürlüğüne de saygı duyuyor. Onların özgürlüğünün de garantisi…

Bu da benim âcizane 10 Temmuz yeni sistem yazım olsun, ilk yazım…

Yeni dönem hem bize hem ümmete hem de mazlumlara hayırlı olsun!

*
İzzet Irmak

10.07.2018

 

Share

1981 Van doğumlu. Yüzüncüyıl Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği Mezunu. Milli Eğitim Bakanlığında Öğretmen. Çeşitli dergi, gazete, İnternet sitesi ve platformlarda yazar. Güncel yazılar, gezi yazıları ve öyküler yazmaktadır. Kitap çalışmaları devam etmektedir.

İzzet IRMAK hakkında 359 makale
1981 Van doğumlu. Yüzüncüyıl Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği Mezunu. Milli Eğitim Bakanlığında Öğretmen. Çeşitli dergi, gazete, İnternet sitesi ve platformlarda yazar. Güncel yazılar, gezi yazıları ve öyküler yazmaktadır. Kitap çalışmaları devam etmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.